Vizsgával kapcsolatos információk
A Goju-Ryu karate hierarchikus volta miatt szigorú alá- és fölé-rendeltségi viszonyban szerveződik. Ennek alapja egyrészt a japán társadalomban ma is élő, különböző szempontok szerint osztályozott kapcsolatviszonyok (SEMPAI-KOHAI SEIDO), másrészt a karate katonai jellege. A karatéban ezt a viszonyrendszert egyedül a vizsgarendszeren keresztül elért övfokozatokban megnyilvánuló rangok határozzák meg.
KYU VIZSGÁK
Az első övvizsga minimum 3 hónap folyamatos edzésmunka után várható, majd a lentiek szerint, folyamatos aktív edzésmunkát figyelembe véve következnek egymás után a vizsgák. Helyszín változó, saját edzéseink helyszínén, vagy a Magyarországi Goju-Ryu Karate-Do Szövetséghez tartozó egyesületek valamelyikénél. Lila övig (gyerekeknél lila B fokozatig) saját vezetőedző által tartott övvizsga lehetséges. Tanév közben minden év első két hónapja során vannak övvizsgák, azon kívül a nyári táborban.
ÖVSZÍNEK MAGYARÁZATA
Fehér: Az érintetlenség, a tisztaság szimbóluma, utalva arra, hogy a kezdő még nem rendelkezik KARATE-DO tudással.
Sárga: A napfelkeltét szimbolizálja, utalva arra, hogy a karatéka már rendelkezik KARATE-DO tudással.
Zöld: Kinyílás, kibontakozás szimbóluma, utalva arra, hogy a technikák fejlődésnek indultak.
Kék: Az ég színe, amely felé most már terebélyes faként tör a karatéka, utalva az egyre magasabb szintű tudásra.
Barna: Az érés jelképe, utalva arra, hogy a technikák már kezdenek beérni, tökéletessé válni.
Fekete: Ellentéte a fehérnek, az elmélyült és mesterfokú tudást fejezi ki. Egyben szimbolizálja a kiismerhetetlenséget: a világmindenség félelmetes és áthatolhatatlan sötétségét.
Fokozatok és a vizsgák közötti minimális kivárási idők
Gyerek korosztály 14 éves korig
Felnőtt korosztály 14 éves kortól